Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2012
    Posturi
    38

    Implicit program declaratii

    Buna,
    In momentul in care incerc sa intru in programul declaratii apare urmatorul mesaj:
    ''Master, Nu am acces la configurarile listelor! ( imprimante in mod text)''
    Ma poate ajuta cineva cu un sfat....

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Stergeti directorul @Declu de la nivel de Winment/Data. Se reface automat la urmatoarea intrare in declaratii.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2012
    Posturi
    38

    Implicit program decl

    s-a rezolvat,
    multumesc de ajutor

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    64

    Implicit

    buna ziua! Am o problema legata de generarea si validarea declaratiei pe luna mai, dupa ce am instalat ultimele versiuni de declaratii. Nu o valideaza dandu-mi urmatoarea eroare:

    E: angajator (1)
    tarif risc diferit de nomenclator caen
    eroare regula: A17: tariful de risc (0.297) trebuie sa corespunda codului CAEN (4311)

    Stiu ca din iunie s-a modificat procentul, dar nu am modificat, intrucat generez pe mai. tariful din nomenclator corespunde codului caen, asa cum mi se cere.

    va multumesc!

  5. #5
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Actualizati si duk integrator, parca spuneau ei ceva de un bug la tarifele de la risc.

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    64

    Implicit

    Buna ziua! Revin cu aceeasi problema.Nu am reusit nici acuma. Declaratia pe iunie o valideaza, dar din mai si aprilie nu. Nu s-a mai intalnit nimeni cu aceasta problema? Va multumesc!

  7. #7
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

    Implicit

    In tabelele pe care le am pt caen 4311 -lucrari de demolare a constructiilor, pana la 01 iunie tarif de risc este 0.463 iar de la 01 iunie 2013 este 0.27, iar daca validatorul xml este actualizat pt declaratia 112, nu ar trebui sa dea erori pt nici o luna.

  8. #8
    Data inscrierii
    June 2012
    Posturi
    5

    Implicit

    Buna ziua!am aceeasi problema si eu si nu stiu cum sa o rezolv,declaratia pe iunie nu o valideaza.Cum ar trebui sa fac?

  9. #9
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Cred ca multi din noi avem batai de cap pe tema asta. Si anexele 4 de pe internet au date diferite. De exemplu eu am gasit una in care pentru codul caen 4311 de care ati pomenit procentul de risc ramane 0.463. Cred ca e pe baza de incercari.
    Cert este ca versiunea de duk integrator corecta este: J2.5.2/P2.1.0

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •