"cristinatanase23
Buna ziua,
daca detin o cheie si totusi programul a intrat pe varianta demo ce se inampla? Am lansat aplicatia cm.exe din afara winmentor si s-a inchis fara nici un mesaj de eroare!Am citit ca ar putea fi o cauza, sa nu-mi permita sistemul de operare! Desi mai am un mesaj HASP Device Driver not installed! Ce as putea face????"

Bună.
Programul intră ?n demo c?nd nu găseşte o cheie, sau c?nd cheia găsita nu are coduri care să permită lucrul ?n luna curentă...
Desigur că, pe computer-ul ?n care este ?nfiptă cheia trebuie să existe drivere corect instalate.
Din cele scrise de tine se pare că ai o variantă monopost, nu este vorba de reţea, nu?
Ca un prim pas, ?ncearcă să instalezi driver-ele, şi dacă nu merge, dă-ne de ştire... driver-e mai noi pentru cheie poţi să iei fie de pe site-ul winmentor, fie de pe site-ul producătorului, www.aladdin.com. Chiar ?ţi recomand să descarci cea mai nouă versiune a driverelor, de pe siteul aladin, şi să le instalezi...
La o instalare corectă, trebuie să ?ţi apară cheia ?n device manager, şi să se aprindă led-ul roşu din cheie (dacă este usb)...
Dacă tot nu-ţi merge, mai postează
Programul cm.exe nu funcţionează dacă ai windows pe 64 biţi...
Baftă...