Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2014
    Posturi
    24

    Implicit Eroare transmitere factura pe e-mail

    Am facut toate setarile si am transmis o facura pe email. Aceasta aunge la destinatar dar programul se blocheaza. Apare mesajul ca factura a fost transmisa dar nu apare cursorul si nu se activeaza butonul de iesire.
    Imi puteti da un sfat ce sa fac?

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Ar trebui ca problema intampinata sa o prezentati distribuitorului sau producatorului pentru a vedea sursa acesteia.

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2011
    Posturi
    10

    Implicit Adresa exepditor inexistenta

    Buna ziua,

    Intampin si eu probleme la transmiterea facturilor, dupa instalarea versiiunii 794.07. Mai exact primesc mesajul "Adresa expeditor inexistenta!"
    Toate constantele sunt setate ca aici ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/Do...re%20EMAIL.pdf ,
    iar inainte de a instala versiunea amintita nu aveam problema aceasta, iar facturile erau transmise corect.
    Ma puteti ajuta va rog? Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In urma testelor efectuate nu exista probleme pe versiunea mentionata. Email-urile se transmit cu succes.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Si eu am aceeasi problema cu adresa expeditor inexistenta. Oare am facut si eu aceeasi greseala? Apoi primesc un mesaj "Application error" in care. printre altele scrie ca a fost "rejected because (IP-ul serverului) is in a black list at zen.spamhaus.org".

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Daca va da eroare de la IP-ul serverului cu siguranta nu are cum sa fie din cauza aplicatiei WinMENTOR.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    OK in ceea ce priveste IP-ul. Dar, mesajul cu adresa de expeditor inexistenta? Tot din cauza IP-ului?

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    In general o eroare are o singura cauza. Rezolvati problema cu serverul de email si apoi incercati din nou sa transmiteti.
    Dvs pentru trimiterea email-urilor folositi adrese afaerente domeniului firmei sau yahoo, gmail?

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Am incercat cu o adresa aferenta firmei, si cu una de gmail. Yahoo nu folosesc. Nu a funcionat cu niciuna. As prefera, daca reusesc sa-l fac sa mearga, sa o folosesc pe cea a firmei.

  10. #10
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Cu a firmei au fost efectuate teste si la noi, astfel incat singura problema in acest caz poate fi serverul dvs de email.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •