Oau, impresionant, intr-adevar... cred ca sunt niste impuneri legislative mai grele decat introducerea 112, si decat denominarea; in orice caz, dificultatea este mult peste schimbarile cotelor de tva (care s-au facut mereu frumos in winmentor)... Sincere felicitari echipei WinMENTOR pentru efortul depus si care probabil mai urmeaza sa continue. By the way, maine lansati declaratia?

Dar de ce scriu de fapt: as dori sa lansez insa o intrebare care ma framanta, chiar daca probabil sunt offtopic. Ca orice contabil paralel echidistant ce sunt, m-am dat si eu un pic cu capul de pereti incercand sa inteleg noul 394. Si, mai presus de toate, un aspect nu-mi este clar: trebuie sau nu trebuie sa se declare in 394 contractele profesionale de natura drepturilor de autor si a conventiilor civile. Da, ati citit bine, ma refer la acelea care sunt deja declarate in 112. Prin tara circula zvonuri cum ca si ele trebuie declarate, iar argumentele par a fi logice...

Intrebarea mea este: ce parere aveti, trebuie sau nu declarate in 394? Si m-as adresa in principal domnilor bbc si alexadi, caci au o experienta vasta in domeniu si poate ar prinde bine un cuvant bine argumentat din partea dumnealor. Ar fi un demers constructiv, nu?

Cu multumiri anticipate, sa aveti un sfarsit de saptamana linistitor.

Citat Original a fost postat de bbc Vezi Post
... Am master, sunt expert contabil, expert evaluator si manager financiar...
Citat Original a fost postat de alexadi Vezi Post
... Am si eu niste ani de experienta in urma peste 7 implementari de softuri, la diverse entiati mai mari sau mai mici, ceva ani de faculate, ceva ani de master, niste calificari de la Ceccar, CAFR, CCF si as mai putea umple lista...