Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 19

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    April 2016
    Posturi
    2

    Implicit Actualizari/modificari modul salarii conform OUG 4/2017

    Buna ziua,
    Exista actualizari sau modificari in modulul de salarii pentru legea noua privind plata CAS si CASS la nivelul salariului minim brut garantat pe tara (contracte part time sau norma intreaga)?
    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 540

    Implicit

    Va fi versiune noua cu modificari.

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2012
    Posturi
    52

    Implicit

    Am instalat ultima versiune de program, insa nu calculeaza automat contributiile aferente contractului de munca cu timp partial cf. OG.4/2017. Trebuie sa facem o setare suplimentara? Ne poate ajuta cineva cu un sfat sau cateva indicatii?
    Multumim!

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Momentan nu a fost postata o versiune care sa contina aceste modificari. Sunt multe situatii neclare astefel inca astept noi specificatii.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2015
    Posturi
    15

    Implicit

    Buna ziua, am instalat noua versiune de Mentor 846.00 dar D112 generata din modulul declaratii nu e validata. O sa apara o versiune noua de Declaratii ?

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Da , va aparea versiune pentru declaratii, dar doar dupa cei de la ANAF vor pune la dispozitie toate specificatiile pentru D112 - momentan acestea sunt incomplete.
    Atentie cu versiunea 846.00 daca va aflati in una din situatiile: trebuie sa se faca plafonare pentru contributia de concedii medicale sau aveti concediu medical toata luna. Pentru aceste probleme trebuie sa asteptati o noua versiune a aplicatiei WinMENTOR.

  7. #7
    Data inscrierii
    September 2016
    Posturi
    18

    Implicit

    Bună ziua,
    Este posibil ca noua variantă de Mentor, publicată în data de 13.09.2017, să nu funcționeze corect ?
    Am următoarea situație :
    Salarii realizate = 179.334 RON
    Indemnizații suportate de angajator = 651 RON (boală obișnuită și urgență medico-chirurgicală )
    Bază CASS angajator = 179.985 RON
    Bază CASS angajator determinată de program = 180.636 RON
    …. e ca și cum ar dubla valoarea indemnizațiilor

    Menționez că am actualizat configurările conform instrucțiunilor publicate.

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Va rog sa luati legatura cu distribuitorul sau producatorul pentru a verifica circumstantele in care are loc eroarea. In principiu nu exista o astfel de problema pe versiune. Mai verificati inca o data toate configurarile. Vedeti ca "mod calcul contributie" sa fie setat conform specificatiilor + Tratare speciala CB=Da

  9. #9
    Data inscrierii
    September 2017
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    29

    Implicit

    Buna ziua,

    Daca am facut update la ultima versiune de pe ftp mai trebuie sa fac ceva modificari pentru salarii pe august sau prin update s-au facut si modificarile ?
    Va multumesc.

  10. #10
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •