Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 11
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Drobeta Turnu Severin
    Posturi
    22

    Implicit eroare verificare coduri fiscale pe documente

    Buna seara, incerc sa generez D394 pt septembrie. Nu reusesc insa sa execut operatiunea premergatoare de verificare coduri fiscale pe documente din aplicatia WinMentor meniu Contabile. La apasarea butonului "Verifica" primesc mesajul de eroare atasat. A mai patit cineva asa ceva? (ver. Mentor 861.01). Multumesc!
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Mesajul apare pe sistemul de operare xp (windows server 2003). O sa vedem in timp ce putem face pentru utilizatorii nostri care inca folosesc acest sistem de operare.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Drobeta Turnu Severin
    Posturi
    22

    Implicit

    Da, intr-adevar avem WinMentor pe un Windows Server 2003... Din ce inteleg nu exista nicio solutie momentan. Ce sistem de operare (de tip server, cu posibilitate de lucru RemoteDesktopConection) imi recomandati, in cazul in care luam decizia de upgrade? Multumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Luati legatura cu distribuitorul dvs, va indruma el.

  5. #5
    Data inscrierii
    December 2011
    Posturi
    4

    Implicit

    Buna ziua ! La validarea codurilor fiscale mie imi apare mesajul '' NU am putut comunica cu serverul ANAF REST (request failed:Error data (-2146893018) The message received was...
    Ma puteti indruma? Multumesc frumos!

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    E acelasi mesaj ca la prima postare (se vede in atasament). Dupa cum am mai spus, se manifesta pe xp si windows server 2003 si deocamdata se cauta solutie. Din cate am inteles exista un patch pentru windows care repara aceasta problema, dar aici tine daca aveti administrator de sistem care sa se priceapa. Intre timp vedem si noi daca se poate face ceva.

  7. #7
    Data inscrierii
    December 2011
    Posturi
    4

    Implicit

    Se pare ca , pana la urma , trebuie sa inlocuiesc XP-ul .Aveti vreo sugestie ?

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

  9. #9
    Data inscrierii
    December 2011
    Posturi
    4

    Implicit

    Ok. Anul viitor voi alege windows 7, daca am ramas doar cativa dintre noi care utilizam XP-ul. Multumesc frumos!

  10. #10
    Data inscrierii
    November 2018
    Posturi
    1

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    E acelasi mesaj ca la prima postare (se vede in atasament). Dupa cum am mai spus, se manifesta pe xp si windows server 2003 si deocamdata se cauta solutie. Din cate am inteles exista un patch pentru windows care repara aceasta problema, dar aici tine daca aveti administrator de sistem care sa se priceapa. Intre timp vedem si noi daca se poate face ceva.
    Care este acest patch ?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •