Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 27

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    April 2008
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    167

    Implicit

    Trebuie sa luati legatura cu cine are hostingul pentru domeniul Dvs. si sa vedeti pe care SMTP port se accepta email-relay: 25, 465, 587, sau mai rar 2525 (sunt porturile dedicate pentru asa ceva).

  2. #2
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Vad ca in ultima versiune si anume 900.01 a aparut si in listarea facturi optiunea de trimitere email insa nu tine cont si de constanta din operare utilizatori (Director salvare facturi in format PDF) unde este setat folderul in care sa se faca salvarile in pdf pentru trimitere pe email. Le folosesc de mult timp din mentor/iesiri/Listare facturi si transmitere prin E-mail si de aici imi deschide corect folderul in care sa salveze datele, insa din factura la print nu imi da mai trebuie setat ceva sau nu e inca functionala optiunea este cea incercuita din poza 5.listare facturi email.jpg imi deschide sa aleg unde salvez factura cum apare in poza 6.folder facturi pdf.jpg:
    5.listare facturi email.jpg 6.floder facturi pdf.jpg

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Da, am testat, asa e, pus tichet pentru programator ( nu cred ca va fi disponibil in urmatoarea versiune)

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Multumesc pt raspuns nu-i graba folosim modulul vechi ca asta este la cate modificari sunt acesta nu e asa importanta. O intrebare se poate ca sa propuna automat numele fisierului ca si in celalalt modul din iesiri /listare facturi si transmitere pe e-mail, ca sa fie mai rapid, iar utilizatorul daca considera ca nu doreste ii poate scrie el ce nume vrea, nu ca acuma sa fie gol campul de nume fisier.

    PS: Un nume propus automat la salvarea in pdf ar fi ideal la toate rapoartele cand le salvezi in pdf

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Modificarea a fost facuta, o gasiti pe versiunea de acum de pe kit test.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Multumesc pt raspuns, adica versiunea 901.01 ca daca e acesta nu e inca functionala ca am instalat aseara pt salarii

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Eu pe versiunea asta am testat, vad ca functioneaza pe iesiri facturi. Ma duce automat pe folderul setat in constanta. Daca tot nu va merge, voi relua testarea, dar mai incolo dupa ce trecem de saf-t.

  8. #8
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    19

    Implicit

    Buna dimineata
    Ma poate ajuta cine cu documentatia completa pentru a seta toti pasii pentru a putea transmite clientilor mei diverse liste direct din soft pe e-mail.
    Sau orice solutie rapida si simpla este bine venita.
    Multumesc anticipat

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •