Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10

Threaded View

  1. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    calea setata in poza de la 227.01 este unde era duk adica C:\dist\config era direct la mine pe pc unde fac teste fara sa imi afectez baza de date.

    Am testat acum cateva minute un test cu v22.031/1 BDE versiunea cu care se lucreaza si acelasi mesaj afisat de aplicatie xml a fost generat, urmat de validarea xml-ului nu a dat erori si cu Master Xml-ul a fost validat. PDF-ul nu a fost creeat.

    La validare sunt 2 mesaje cel de xml validat care este corect si al doilea cel de xml validat dar nu se creeaza pdf cu toate ca in constante e setat sa fie creeat pdf. Eroarea este in procedura de apelare a duk pentru creeare pdf nesemnat in cazul meu.
    Am deschis fisierul respectivei declaratii si in el se regaseste eroarea:" ? modul Validator; eroare=-8: nu gasesc /E:/MentBDE/dist/lib/DD112Validator.jar "

    calea la duk este corecta v22.0311 BDE.jpg

    In fisierul decl.ini se regasesc urmatoarele configurari:
    [VERSION]
    VersionID=3222031,01
    [VALIDARE112]
    optiuneValidare=0
    tipGenerare=p
    [SMARTCARD112]
    SmartCard=aladdin
    SelectorCertificat=0
    salvezPin=0
    caleConfig=E:\MentBDE\dist\config
    [EXPORTD300]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov\2022\03. martie
    [EXPORTD394]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov
    [EXPORTBilant]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\bilant\ilfov
    CaleImportXML=D:\DirExport\2019\bilanturi\
    [EXPORTD205]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov
    [EXPORTD390]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov\2022\03. martie
    [EXPORTD39416]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov\2022\03. martie
    [EXPORTD100]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov\2022\03. martie
    [EXPORTD112]
    caleImplicita=E:\Salvari_din_program\2.Export\3.De claratii\ilfov\2022\03. martie


    La apasarea butonului de Validator XML imi deschide duk, aleg declaratia si o pot creea in pdf deci undeva in cadrul procedurii de apelare a duk de catre programul de declaratii ceva se intampla ca el cauta o declaratie care nu exista si anume: DD112Validator.jar in loc de cum este corect D112Validator.jar deci programul ii pune un D suplimentar in fata.
    Ultima oara editat dealexadi; 10 May 2022 la 14:54

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •