Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 110

Thread: Eroare eFactura

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    66

    Implicit

    Da... așa e.
    Trebuie umblat la UM și asociat un simbol.
    Ciudată și lista aia de simboluri, oricum...
    Mulțumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Eroarea in sine nu are nici in clin nici in maneca cu cauza ei. Va fi palpitant cu interpretarea erorilor de la e factura si saf-t

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2018
    Posturi
    29

    Implicit

    Buna ziua,

    La generare eFactura imi da mesajul generare eFactura.jpg
    Arhiva DATE_Efact...zip este dezarhivata in X:\eFactura\
    In folderul setat pentru generarea xml-ului ( X:\eFactura\MIVG2020\2022_06\FPHMIV1914182 ) imi genereaza un folder cu nr.facturii in care sunt doar fisiere cu extensia *.FDS ; nici urma de .XML !!!!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Nu stiu sa va spun dintr-o imagine de ce aveti mesaj de eroare, trebuie acces la baza de date. Luati legatura cu distribuitorul sa se uite, eventual sa trimita la noi o baza de date.

  5. #5
    Data inscrierii
    December 2012
    Posturi
    52

    Implicit

    Buna ziua,

    Incerc o simulare pentru ”e factura” si am mesajul de eroare ”MASTER, Eroare la creare director \SMART\2020\2022_05\FSMART312”. Ce pot face?

    Multumesc!

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Mesajul apare de obicei cand nu este setata constanta pentru export efact.png
    verificati documentatia http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...KIT/e-Factura/

  7. #7
    Data inscrierii
    September 2017
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    29

    Implicit

    Exista vre-un tutorial de instalare/configurare e-factura pt ca cel care l-am gasit e ambiguu. Nu spune unde trebuie modificata calea pt a salva e-ffactura etc

  8. #8
    Data inscrierii
    July 2022
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua,
    Am emis factura, apas butonul de send din efactura, se deshide fereastra de trimitere a facturii, in care am eroarea: REST request failed: Error sending data: (12175) A security error occurred Cum pot sa trimit factura? Statusul e Upload XML pe modulul Productie. Multumesc anticipat!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •