Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 110

Thread: Eroare eFactura

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 540

    Implicit

    Nomenclatorul de localitati ar trebui sa fie cel din mentor unde aveti deja denumirea corecta. LOCALIT.png
    Ultima oara editat deIrina; 28 June 2022 la 11:05

  2. #2
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Buna ziua,

    Im momentul in care incerc sa export xml -ul, primesc eroarea "Nu gasesc DIRECTOR EXPORT E FACTURA\...\F01.xml.err.txt. Mai Caut?"
    Daca incarc xml-ul in spv pt testare imi da eroare.

    Ma puteti ajuta?
    Multumesc!

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 540

    Implicit

    Pare aceeasi problema de la postarea de pe prima pagina, nu ati setat directorul in constanta director.png
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  4. #4
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Ba l-am setat, v am spus ca gasesc xml ul acolo, dar imi da eroare cand depun pe spv.
    Mesajul spune ca nu gaseste fisierul \F01.xml.err.txt

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 540

    Implicit

    Ati scris in doua fraze separate, nu se intelege ca in prima tot in spv vreti. Incarcarea xml-ului se face prin aplicatia noastra, acel wmdecl care vine cu ultima versiune impreuna cu setarile corecte din documentatie ar trebui sa va asigure trimiterea efacturii direct din program nu prin spv. Luati legatura cu distribuitorul pentru ajutor la setari.

  6. #6
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    stiu ca se poate incarca si din aplicatie, dar eu nu vreau asta.
    Incerc sa export xml-ul, dupa ce am facut factura. Primesc acest mesaj eroare.png

    CAnd incerc sa incarc manual, pentru test xml-ul pe spv (ANAF) primesc urmatoarea eroare eroare: Fisierul transmis nu este valid. org.xml.sax.SAXParseException; lineNumber: 1; columnNumber: 37; A pseudo attribute name is expected. . Fisierul nu a fost transmis

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 540

    Implicit

    Nu mai puteti trimite direct prin spv. Nu am scris degeaba ca trebuie sa folositi aplicatia noastra. Optiunea de a trimite efactura ramane gratuita dar doar din aplicatia noastra, xml-ul exporta are o varianta prelucrata pentru a nu putea fi folosit de alte aplicatii. Pentru trimiterea calup este disponibila contra cost o versiune de server.
    Ultima oara editat deIrina; 06 July 2022 la 15:02

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna ziua
    va rog, imi puteti spune de ce nu gasec in "constante la gramada" constanta cu simbolul EFact_Director? Multumesc

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 540

    Implicit

    Poate nu o aveti, nu ati lasat actualizare constante la upgrade, asa ca va trebui sa o faceti manual pe fiecare firma din service/avarie/actualizare constante.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    10

    Implicit

    Multumesc, da asa este, asta a fost, dupa actualizare completa a aparut. Oricum iau problemele pe rand...acum am mesajul de eroare " nu gasesec D:\winment\....FGT3304.xml.err.txt Mai caut?"
    Mai studiez...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •