Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 40

Hybrid View

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 376

    Implicit

    Acelasi comportament cu logare greoaie in 5-10 minute il am si eu si ciudat este doar pe utlizatorul Master, si a aparuta in momentul in care mentorul ma anunta ca imi expira programarea temporara a chei. Am incercat sa apas direct pe cheie si sa fac programarea inainte de a intra in mentor, evident ca e atat de lenta aplicatia incat ii ia minute bune sa apara fereastra cu informatiile despre cheie, semn ca ori e un bug in aplicatie pe executare ori ceva pe legatura foarte lenta a aplicatie cu serverul de coduri, la mine totul e functional, doar ca dupa logarea asta asa esuata ca sa ii zic asa (esuata ca dureaza enorm de mult, va inchipuiti acum pe 25 o logare care sa dureze atata ce placere ofera) apare mesajul de eroare de drivere prea vechi ii dau ok imi afiseaza mesajul ca am va expira programarea chei si sa o programez ii dau ok si totul este functional.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Citat Original a fost postat de alexu Vezi Post
    Da, si la mine sta blocat vreo 5-10 minute, apoi isi revine cu mesajul:
    "Probleme de protectie HASP SRM
    HASP license manager version too old (H0042)"
    de la versiune 22071/1 incoace...

    2022_07_24_002438.jpg

    later edit:
    desi am cheie HL retea, daca redenumesc/sterg folderul HASP pare ca isi revine. update de hasplm nu a rezolvat nimic.
    posibil si de la faptul ca la o instalare/update de mentor.exe a dat ceva eroare din cauza ca mentor.exe ramane deschis, vizibil doar in taskbar (win8.1 pro)



    Buna ziua!
    Acest mesaj apare datorita folderului HASP creat in winment pentru reprogramarea cheilor.
    Pot fi 2 situatii: - cheia este model vechi net05(Atasament 1091), caz in care trebuie sters acest folder HASP.
    - cheia este model nou(Atasament 1093 sau Atasament 1094). In acest caz este posibil sa fie necesara instalarea unui driver nou:http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/Drivere%20HASP%20&%20TOOLS/Driver%20HASP-HL%20pt%20WINDOWS%2032%20si%2064-bit/8.31/Sentinel_LDK_Run-time_cmd_line.zip folosind instructiunile din instalare_driver_WMC.pdf pe care il gasiti pe //ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/Drivere%20HASP%20&%20TOOLS/Driver%20HASP-HL%20pt%20WINDOWS%2032%20si%2064-bit/8.31/.
    Zi frumoasa!

  3. #3
    Data inscrierii
    June 2015
    Posturi
    4

    Implicit

    Buna ziua. Dupa instalarea versiunii winmentor 22.071, la deschiderea programului, imi apare eroarea " probleme de protectie HASP SRM- Unknown error (E0025).Cheia nu mare codurile si nu le pot rescrie automat. Ar trebui sa mai updatez ceva?

  4. #4
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    Ultima oara editat dealexandraD; 22 July 2022 la 15:26

  5. #5
    Data inscrierii
    May 2013
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua,

    Am si eu o problema cu noua versiune.
    O descarc de pe portal, dar cand incerc sa deschid, nu vrea in nici un fel sa deschida modulul de declaratii.
    Imi puteti spune va rog ce sa fac sa pot deschide modulul de declaratii?

    Multumesc.
    Diana

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    39

    Implicit

    A-ti incercat cu un restart ?A-ti pus executabilul declaratii.exe in acelasi director cu executabilul mentor... varianta 22.71/4 ?

  7. #7
    Data inscrierii
    May 2022
    Posturi
    82

    Implicit

    ati incercat si executabil cu HL? http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Ve...I%20HASP%20HL/

  8. #8
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    59

    Implicit

    Buna ziua.
    Nu pot exporta nici o declaratie, este invalid butonul "exporta", la unele firme nici nu pot genera declaratia ca la fel este invalid
    Ultima oara editat demagdalena; 25 July 2022 la 10:55

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    pai daca nu e activ butonul, sunteti din demo, verificati un pic de ce sunteti in demo

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    17

    Implicit

    Multumesc pentru atentionari. S-a validat fara erori.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •