Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2010
    Posturi
    82

    Implicit update declaratii -eroare

    Buna ziua,

    Am facut update la mentor , versiunea 23061.6 iar cand am deschis programul in colt dreapta mi-a aparut ca am versiunea 22071.1
    Dupa aceasta operatie am facut update la declaratii , versiunea 23061.2 , publicata in 21.06.2023. Cand am deschis programul pentru a face declaratia 112 mi-a aparut eroarea "Actualizati Mentor la versiunea 23021 sau la una mai recenta." .

    Va rog sa-mi spuneti unde as putea gasi noua versiune de declaratii sau ce ar trebui corectat.

    Va multumesc,

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu prea pare ca s-a facut upgrade cum trebuie, nu are voie sa va apara in coltul din dreapta jos versiunea 22071 daca ati rulat ultimul update. Va recomand sa faceti din nou pasii, descarcati kit de pe http://download.winmentor.ro/WinMent...WinMENTOR_KIT/ apoi dezarhivati mentor.exe intr-un folder, rulati install dupa dezarhivare.
    Ca sa fiti sigura nu va loviti de unele din bugurile versiunii, dupa ce rulati install si totul e in regula puteti lua si ultimul exe de corectie de aici http://download.winmentor.ro/WinMent...iunea_curenta/

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2010
    Posturi
    82

    Implicit

    Eu am rulat instal la versiunea din ultimul exe de corectie din al doilea link. Din acest motiv cred ca a aparut 22071.1 in coltul ecranului.
    Sa inteleg ca nu trebuia instalata versiunea din 29.06.2023?

  4. #4
    Data inscrierii
    December 2010
    Posturi
    82

    Implicit

    Eu am rulat instal din ultima versiune din al doilea link pe care l-ati recomandat. Din acest motiv mi-a aparut versiunea 22071.1
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ce apare in exe de corectie, sunt doar executabile care se vor pune peste exe existent. Cand spunem kit, apar mereu multe fisiere pe langa install. Kitul aduce new nou, constante si eventual liste noi, pe cand un exe de corectie nu implica modificari de structura. De asta am spus ca ordinea e esentiala. Intai install din kit, abia apoi exe de corectie.

  6. #6
    Data inscrierii
    December 2010
    Posturi
    82

    Implicit

    Va multumesc pentru explicatii. Am facut cum ati spus si acum merge.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •