Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 16

Hybrid View

  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 373

    Implicit eroare 112 alte deduceri

    Am si eu un slariat care este in medical 4 zile in luna noiembrie in mentor imi apare la alte deduceri suma de 494 lei adica indemnizatia de medical in timp ce in declaratii acesta suma nu este aduca, cum pot face sa o aduca si in declaratii? Multumesc anticipiat pt ajutor

    Atasat si poza unde incercuit sumele de alte deduceri atat din grila lichidare cat si din declaratii. deduceri diferite.jpg

    Tip indemnizatie este cod 9 Ingrijire copil bolnav (7/ani/18ani handicapat) si aici stiu ca este neimpozabil poate aici sa fie eroarea de tratare a cazului ?
    Ultima oara editat dealexadi; 08 December 2023 la 10:31 Motiv: Adaugat ps:

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 526

    Implicit

    Nu toate sumele care apar in mentor la alte deduceri se vor duce in declaratie in casuta respectiva. Daca cautati ordinul privind modul de completare a declaratiei 112 veti gasi informatia corecta.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 373

    Implicit

    Multumnesc pentru raspuns, dar problema mea este ca in loc de impozit de 87 lei calculat in mentor in declaratii apare 98 lei de aici am plecat si am vazut ca este acesta diferenta. Ca stiu ca nu toate apar acolo ca deducere, dar banuiesc ca asta este motivul pentrru care am diferna de impozit.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 526

    Implicit

    Am testat cazul dvs, eu nu am diferente intre mentor si declaratii. Sunteti cu ultimele versiuni?

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 373

    Implicit

    mentor 23.121/1 bde si decl 23.111/1 bde

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 526

    Implicit

    Aceleasi versiuni am folosit si eu pt testare, deci e ceva din baza de date, o setare undeva. Luati legatura cu distribuitorul sa vada exact despre ce e vorba

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •