Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    November 2020
    Posturi
    34

    Implicit

    Așa este, am verificat în variaanta de completare manuală și la total lucrat apar doar zilele pontate. Însă tot în coloana total lucrat, în condițiile în care un salariat are 12 h suplimentare în luna, apare pentru luna februarie 22 zile lucrate nu 21, cât sunt pontate în luna-am atasta pozepontaj avans.jpgPontaj lichidare.02.jpgpontaj lichidare.02.sinteza.jpg. M-ar ajuta sa îmi clarificati ca principiu, ce anume ar trebui sa apara in coloana total lucrat? zile lucrate normal, fara zile de intreruperi de orice fel (co, bo, i, ip etc)? Daca luna are 21 zile lucratoare, iar salariatul lucreaza 1 zi de sambata, in coloana total lucrat va aparea 22 zile?
    Vă mulțumesc frumos pentru ajutor.
    Imagini Atasate Imagini Atasate

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 539

    Implicit

    Avem o constanta care regleaza modul in care sunt tratate orele lucrare in functie de orele suplimentare Screenshot_24.png
    Inclusiv inseamna ca orele de sambata vor fi adaugate la cele lucrate in restul lunii, exclusiv le=-ar scadea. Acum daca stiti ca sunt oameni care lucreaza sambata in compensare pt alte zile a saptamanii varianta corecta e pe inclusiv. Noi oricum facem limitare pentru ce ducem in 112, la nr de zile lucratoare in luna. La medicalel se pot regla si acolo zilele manual

 

 

Tags for this Thread

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •