Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 15 din 15

Thread: Contributii

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Daca respectiva lista nu ar mai fi actualizata, presupun ca am fi informati de catre producatori, nu? iar daca asa sta situatia, si nu am fost informati, rusine lor.. MARE !!!

    De altfel, am observat de-a lungul anilor ca in multe cazuri in care ar trebui sa primim "newsletter" cu privire la anumite aspecte, nu primim nimic. Un exemplu: s-a descoperit in versiunea xxx ca nu mai merge bine lista yyy. S-a "corectat" scotand o noua versiune, trantita pe undea pe ftp. Dar, pe site, a ramas aceeasi versiune "stricata" pt download, iar "restul lumii" nu a fost informata printr-un mail scurt cu privire la faptul ca, pt a putea folosi lista yyy, trebuie sa ia executabilul cutare... eu am dat exemplul cu o lista, dar ma puteam referi la formulare sau altceva... au fost multe exemple de acest gen in ultimii anisori... din pacate...
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 24 April 2009 la 02:47 Motiv: mici corecţii...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  2. #2
    Data inscrierii
    January 2009
    Posturi
    25

    Implicit

    Cand vine vorba de suport tehnic in general si clientul are o problema, el este deseori sfatuit sa actualizeze programul cu ultima versiune. Acelasi lucru e valabil si la WinMENTOR, unde fiecare noua versiune contine actualizari semnificative: facilitati in plus, implementari ale schimbarilor din lege sau rezolvarea unor buguri. Un program de gestiune de o asemenea anvergura nu poate ingheta versiunea doar de dragul uniformitatii. As dori sa va asigur ca de fiecare data cand am scos build nou, schimbarile fata de versiunea anterioara au fost de gasit pe site, alaturi de kitul ultimei versiuni. Acele builduri "trantite pe undea pe ftp", cum le numiti dumneavoastra, sunt de fapt versiuni destinate exclusiv testarilor interne.

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2009
    Locatie
    Dr Tr Severin
    Posturi
    14

    Implicit

    Citat Original a fost postat de supremeon Vezi Post
    Noi folosim: liste -> salarii -> salarii -> contributii -> contributii sinteza. Este o lista centralizata, pe coloana "contributie". Atentie la afisarea coloanei valoare vs valoare platitor...
    Chiar la valoare vs valoare platitor intampin si eu o problema: imi imparte fondul pt accidente in 2 sume. Concret: fd acc e de 82 lei. Pe coloana valoare apare 72 lei, iar pe coloana valoare platitor -10 lei. Care ar fi explicatia?

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •