Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    13

    Implicit

    cu tot respectul pe d-na Daniela, mi ati raspuns la mail-uri si ati porpus solutii finalitatea? la SC-unde v-am trimis baza de date nici in ziua de zi nu pot face declararii din cauza urmatoarelor erori:
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    Ore lucrate efectiv in luna = 0 si Baza Contributie Individuala SOMAJ > 0
    eroare regula: S22.1: A_6 = 0 si A_9 trebuie sa fie simultan 0 sau > 0 daca asigSO = 1 si asigurat.A_1 = 1 sau 3
    A: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratA (1)
    nu exista venit pt. conditii normale de munca
    atentionare regula: V62.1: daca A_13 = 0 atunci A_8 (20) = 0
    E: asigurat (8) [idAsig = 8] sectiune asiguratA (1)
    Ore suspendate in luna + Ore lucrate efectiv in luna > Numar zile lucratoare in luna * Ore norma zilnica contract
    eroare regula: S20.1: A_7 (22) <= valoarea calculata cf. regulii (0)
    E: asigurat (11) [idAsig = 11] sectiune asiguratA (1)
    Ore suspendate in luna + Ore lucrate efectiv in luna > Numar zile lucratoare in luna * Ore norma zilnica contract
    eroare regula: S20.1: A_7 (40) <= valoarea calculata cf. regulii (0)
    E: asigurat (11) [idAsig = 11] sectiune asiguratA (1)
    Ore lucrate efectiv in luna = 0 si Baza Contributie Individuala SOMAJ > 0
    eroare regula: S22.1: A_6 = 0 si A_9 trebuie sa fie simultan 0 sau > 0 daca asigSO = 1 si asigurat.A_1 = 1 sau 3
    A: asigurat (11) [idAsig = 11] sectiune asiguratA (1)
    nu exista venit pt. conditii normale de munca
    atentionare regula: V62.1: daca A_13 = 0 atunci A_8 (20) = 0
    E: asigurat (13) [idAsig = 13] sectiune asiguratA (1)
    Ore suspendate in luna + Ore lucrate efectiv in luna > Numar zile lucratoare in luna * Ore norma zilnica contract
    eroare regula: S20.1: A_7 (6) <= valoarea calculata cf. regulii (0)

    imi cer scuze daca v-a suparat tonul dar sunt la capatul puterilor personal ma blochez pe aceste erori si fac actualizari de program, service de soft cu speranta sa trec mai departe, dar nu trec pierd ore insir reincecand...din nou si din nou... SOLUTIA FURNIZORULUI MEU SA CREEZ ALTA FIRMA, acum in mai daca mi se spunea asta in februarie, martie era OK dar in mai... am patru luni de acte procesate pur si simplu fac declaratii dand salariati "jos" din pontaj

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Cred ca aceasta discutie nu trebuie continuata aici. Eu cred ca v-am raspuns la toate mailurile.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 540

    Implicit

    Nu as fi vrut sa intervin in discutia asta destul de aprinsa dar cred ca am un sfat util pentru dvs, d-na Doina: incercati sa descarcati de pe site-ul celor de la anaf anexa nr 8. Este anexa care o sa va ajute pe dvs sa interpretati erorile, pentru ca mie mi se par a fi erori datorate unor greseli in operare. Toate aceste coduri gen A_13, A_8 etc sunt explicate acolo si va puteti da seama in felul acesta de unde vine problema. Deschideti si xml generat pentru a vedea de exemplu IdAsig=1 cui apartine si identificati erorile punctual.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Am primit baza dvs. de date, am facut corectiile configurarilor si v-am trimis raspuns pe mail.
    Validarea a fost fara erori.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •