Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit Intrebare paginare Epson

    Am si eu o intrebare, referitoare la imprimantele matriciale Epson, pe care, uneori, se mai tiparesc inca facturi dinacelea "auto-copiante"...
    Folosim tiparirea in mod grafic (nu text).
    Toate setarile sunt ok, incadrarea in pagina este buna. Dimensiunea paginii este setata la fanfold, etc.
    Insa, problema este ca, dupa ce se termina de tiparit, hartia nu poate fi rupta din imprimanta decat daca se apara "tear" (parca), pentru a scoate un pic din hartie inafara (sau, daca se actineaza rola din dreapta). Evident ca, dupa aceea, pentru a tipari din nou factura, trebuie apasat eject, iar apoi load (sau, actionata din nou rola)...

    Stie cineva cum se poate face ca, dupa terminarea tiparirii, imprimanta sa mai avanseze ea un pic hartia, pentru a putea fi rupta? Iar apoi, cand dai sa tiparesti urmatoarea factura, sa o traga inapoi, si abia apoi sa inceapa sa tipareasca?

    Deci, ideea este de a tipari, a rupe foaia, a tipari iarasi, a rupe foaia, a tipari etc, fara sa mai umbli la pozitionarea foii in imprimanta...

    Va rog, daca isi mai aminteste cineva cum se face acest lucru... Stiu sigur ca se poate, caci am setat asa prin 2006, insa de atunci nu am mai facut, si nu mai stiu...

    Multumesc. Mult.



    LE: ok, am gasit o solutie pe net... pare a fi ok; o voi incerca maine; dar, daca mai are cineva idei, va rog, o postare... Mersi.
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 08 September 2011 la 19:35 Motiv: am gasit o solutie ce pare buna
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Intr-adevar, setarile facute in configurarea imprimantei functioneaza ok... Multumesc tuturor pentru raspunsuri
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •