Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit coeficient deducere pers in intretinere...

    Am si eu o intrebare: avand in vedere faptul ca in salarii -> nomenclatoare -> deduceri generale, exista definita deducerea personala, atunci, in nomenclatorul de personal, cand completam datele persoanelor aflate in intretinere, mai are sens sa scriem ceva la ultimele 4 coloane, "coeficienti deducere"? Mai au vreun efect? Si, care este semnificatia lor? (individual, tip handicap, handicap, total)? Sunt, in prezent, fara efect aceste coloane?
    Cand se da calcul salarii, ce se ia in calcul? Presupun ca deducerea de la "deduceri generale", care are si formule de calcul, etc, nu? Sau, cumva, ceea ce scriem in nomenclatorul de personal?
    Multumesc pt un eventual raspuns...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit Buna!

    Patratelele pentru Coeficienti deducere din Personal angajat > Date generale > Persoane aflate in intretinere nu mai trebuiesc completate. Acum deducerea nu se mai calculeaza in functie de tipul de handicap, ci in functie de numarul de persoane.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Bucuresti
    Posturi
    27

    Implicit

    ca sa nu mai deschid alt topic ca oarecum tot despre deduceri e vorba: stie cineva cum ar trebui facut pentru ca "Deduceri suspendate pentru luna curenta" setate in Conditii salarizare pe "Da" sa fie preluate de la o luna la alta ? La versiunea 659.06 nu se preiau corect, in sensul ca raman pe "Nu". Nu fac eu ceva bine sau e un bug? Multumesc

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Nu cred ca e vorba de un bug, din moment ce nici pe versiuni vechi nu facea acest lucru. Din punctul meu de vedere este ok pentru ca denumirea butonului este Deduceri suspendate pentru luna curenta. Nu vad de ce s-ar perpetua intr-o luna viitoare o setare speciala pentru luna curenta.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •