Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

    Implicit deductibilitate 50%

    De ce pe factura de intrare cand dau pe coloana nd (nedeductibil) 1/2 nu-mi face nota (602.02=442.06 de ex.)? daca fac doua pozitii una cu nd DA si una cu nd NU face nota bine. versiune mentor 677.02. Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    157

    Implicit

    Nu face nici in ultima versiune 709.05

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Nu cred ca e de la versiuneultimul raspuns s-ar putea sa va ajute) http://forum.winmentor.ro/showthread.php?t=670

  4. #4
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    157

    Implicit

    Multumesc, asa este.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Eu in continuare sunt nelamurita cu dedectibilitatea cu 50%. Inainte de versiunea cu TVA la incasare si modificarea constantelor, daca treceam 1/2 se inregistra TVA nedeductibil pe acelasi cont ca si baza (de ex., la benzina jumatate din TVA se ducea pe 602.02, la intretirere autoturisme, jumatate din TVA se ducea pe 611). Acum, dupa modificarea constantelor, la 2.02 "Cont inregistrare prorata si TVA nedeductibil" pot alege un singur cont si atunci acel TVA se duce pe acel cont, indiferent de contul pe care se inregistreaza baza.

    Trebuie facute alte modificari la constante?

    Multumesc,
    Andrea

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Eu inteleg ca va doriti inregistrarile cum se faceau pana la schimbarea cu acele constante de la tva, si atunci la constanta "tva-ul nedeductibil se inregistreaza:" ar trebui sa puneti valoarea in pretul de inregistrare.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am inteles acum si merge. Multumesc frumos!

    Andrea

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •