Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Thread: Tva La Incasare

  1. #1
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    64

    Implicit Tva La Incasare

    Buna Dimineata! Am Incercat Sa Creez Un Nou Analitic Pentru Tva La Incasare, Am Facut Setarile Pentru Tva Si Configurari Parteneri Dar Nu Imi Recunoaste Analiticul. Pe Langa Asta, Vrand Sa Sterg Contul Nou Creat Imi Spune Ca Am Solduri La Acest Cont. Creand Balanta La Ianuarie Am Vazut O Neegalitate La Soldurile Initiale. Cum Trebuie Sa Procedez? Va Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Nu ati salvat datele lunii de lucru sau toata firma, inainte de a crea analiticul ?

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    64

    Implicit

    De Salvat Datele Le-am Salvat. Cand Vizualizez Balanta Pe Decembrie E Ok. Soldurile Finale Din Decembrie Nu Coincid Cu S.i. La Ianuarie

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Daca, dupa ce ati salvat datele, ati adaugat doar analiticul la tva, restaurati baza de date si va fi ok.
    Daca, dupa ce ati salvat datele, ati adaugat analiticul la tva dupa care ati mai introdus si alte documente sau ati facut diverse modificari, acele documente sau modificari se pierd prin restaurarea bazei de date.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    13

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ela_ioana Vezi Post
    Buna Dimineata! Am Incercat Sa Creez Un Nou Analitic Pentru Tva La Incasare, Am Facut Setarile Pentru Tva Si Configurari Parteneri Dar Nu Imi Recunoaste Analiticul. Pe Langa Asta, Vrand Sa Sterg Contul Nou Creat Imi Spune Ca Am Solduri La Acest Cont. Creand Balanta La Ianuarie Am Vazut O Neegalitate La Soldurile Initiale. Cum Trebuie Sa Procedez? Va Multumesc
    SOLUTIE posibila- IN DIRECTORUL FIRMEI LA DEC 2012 AVETI UN FISIER NCONT.DB CARE EU COPIINDU-L IN DIRECTORUL FIRMEI DE IANUARIE 2013 MI-A REPUS PLANUL DE CONTURI PRECEDENT

    OARE DE CE ERORILE CONSTATATE NU SUNT SCRISE INTR-UN FOLDER CU SOLUTIILE AFERENTE PT A NE FI MAI USOR?
    SAU EXISTA ASA CEVA SI NU STIU EU

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Referitor la "OARE DE CE ERORILE CONSTATATE .... NU STIU EU"...

    Dupa parerea mea, "erorile" v-au aparut pentru ca nu ati apelat la ajutor specializat pentru a face aceste operatii.. apoi, cand nu puteati sterge un analitic, la fel, nu ati apelat la ajutor specializat...

    In prezent, prin solutia care ati urmat-o, va regasiti in situatia de la inceput, adica urmeaza sa faceti "setari", iar din acest punct exista posibilitatea reiterarii ciclicitatii anterior descrise de catre dvs... adica, din nou sa nu va "recunoasca" analiticul (lucru foarte dubios, dealtfel) etc... pana cand?
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •