Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

    Implicit initializare solduri parteneri

    Am instalat ultima versiune de mentor pe doua calculatoare (cheie monopost- win 7/32) si pe nici unul nu pot sa fac initializare solduri parteneri. Toate celelalte initializari merg si declaratiile si orice altceva vreau sa fac, numai la perteneri ,nu. Ce nu am facut? ce ar trebui sa mai fac? Multumesc anticipat!

  2. #2
    Data inscrierii
    December 2010
    Locatie
    bacau
    Posturi
    71

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Am si eu o intrebare referitoare tot la initializare parteneri. Am tot citit si nu reusesc sa gasesc o procedura de initializare parteneri, asa cum este la articole dintr-un fisier extern. Intreb pt ca ma intereseaza sa preiau o firma cu tva la incasare si are foarte multe facturi emise in ultimele 2 luni si care inca nu sunt incasate, si vreau sa stiu daca am si alta varianta nu doar prin culegerea de la tastatura care va fi o munca de sisiv, dar daca trebuie o fac si pe aceea.
    Multumesc anticipat.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit Import parteneri

    In mod normal partenerii se importa odata cu facturile. Am mai folosit - doar pentru parteneri - un fişier Partner.txt cu c?mpurile disponibile ?n structura de import din documentaţie, după care am generat un fişier Facturi.txt cu facturi clienţi doar cu informaţiile [InfoPachet] şi c?te o factură cu număr fictiv pentru fiecare partener ?n parte identificat prin CodClient. Datorită structurii incomplete a facturilor, importul (Interne > Import date din alte aplicatii > Facturi iesire) a generat o eroare insă partenerii au aparut ?n nomenclator.

  5. #5
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Eu ma refeream la initializare solduri parteneri cand preiau o firma: in service\initializare\solduri parteneri. Cum fac sa preiau aici dintr-un fisier in mod automat toate facturile care sunt in sold la tva la incasare la 31.08.2013 in conditiile in care eu incep sa lucrez cu firma in mentor in 01.09.2013. Am pe iulie si august ramase in sold cam 600 de facturi doar la vanzare, si la intrare inca cateva sute. E o situatie care nu e intanlita zi de zi dar si in ziua cand o intanlesti te cam ingandureaza viata.

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    La initializare solduri parteneri cand bifez aplica TVA la incasare imi apare eroarea:Valoarea documentului este mai mica decat a soldului introdus.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Trebuie sa rezolvati si pagina a doua pentru tva la incasare, Screenshot_2.jpg

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •