Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 11

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Pai chiar daca firma e noua, presupun ca persoanele respective au ceva vechime daca le platiti medicalele. Atunci o sa trebuiasca pe baza unor adeverinte sa completati dvs manual sumele pe luni si zilele pentru medie. Nu puteti lasa liber, e normal ca va da eroare.
    Verificati sa aveti si ultimele versiuni.

  2. #2
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Am aceeasi problema. aceeasi eroare.
    Am completat toate informatiile necesare, inclusiv datele pt medie.
    Am rugat un prieten sa introduca in paralel in alt soft datele mele si a functionat perfect. Evident, nu pot sa-i cer sa-mi introduca intreg statul si sa-mi genereze declaratia. Trebuie sa rezolv problema.
    Ramane o ipoteza: prima luna in mentor cu concedii medicale genereaza eronat structura 112. Nu exclud alta cauza eu nu mai stiu ce sa incerc
    Suntem 3 persoane, cu cativa ani experienta cu winmentor, si de aprox 1 saptamana nu-i dam de cap.
    Pls, ceva sugestii ?!?

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Faptul ca dvs mentionati ca nu ati folosit pana acum indemnizatiile din mentor ma duce cu gandul la faptul ca undeva nu e setat totul corect.
    ftp:/WinMentor/Documentatie/05_solutii/03_SALARII/2013/
    Verificati sa fie totul intocmai. Eu pe setarile astea nu am probleme.
    Daca nu e nici asta, atunci luati legatura cu producatorul.

  4. #4
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Multumesc,
    astea sunt setarile cu care lucrez si eu. - firma conta, destul de multe firme - dar la initializarea asta am cedat.
    Am facut 112 in fisierul de pe anaf si coincide perfect cu stat-ul si balanta. Doar declaratia nu se exporta corect.
    Poate in luna decembrie (sigur vine alt medical la aceeasi persoana) va functiona.

  5. #5
    Data inscrierii
    January 2012
    Posturi
    99

    Implicit

    Am facut o simulare cu un medical fictiv in continuarea celui din noiembrie si am exportat declaratia pe dec cu succes !
    Problema pare sa fie doar la initializare direct cu medical...

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Incercati sa schimbati si versiunea de program.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •