Am si eu o neclaritate la pontajele pentru somaj stare de urgenta din perioada aceasta si anume cred ca undeva in documentatia afisata este o eroare:http://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/V...%20curenta.pdf
ma refer la faptul ca in :
- "Sporurile calculate la ore lucrate nu includ invoirile platite (Ip) – valoare implicita Nu. " deci in pontaj somajul tehnologic stare de urgenta este de tip "Ip"

- " Interfata de configurare a indemnizatiilor a suferit modificari, in sensul asigurarii posibilitatii de configurare a indemnizatiei de somaj tehnic reglementat de OUG 30/2020. Astfel in tab-ul Configurare s-au adaugat doua flag-uri noi: "Se plafoneaza" referitor la valoarea indemnizatiei si Exclusa de la calc. deducerii" (vezi figura 1). " - asa cum se vede este configurata intreruperea de tip :"It"

- "GRILA CALCUL SALARII – Au fost detaliate in grila de calcul a salariilor zilele de intreruperi (+) si salariul realizat (vezi figura 3). apare iar la Zile Ip si din care valoare zile Ip - invoiri cu plata

Cum este pana la urma configurarea corecta in pontaj Ip sau It ca o data vorbim de una alta data de alta si vorbim de aceleasi sume daca pun It in figura 3 nu aduce sumele daca pun Ip in figura 3 e Ip precum si la starea de urgenta tot Ip insa la figura 1 e It.