Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 12 din 12
  1. #11
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    7

    Implicit

    Buna ziua,

    As dori si eu o solutie sau sa imi spuneti unde gresesc.
    - in perioada aprilie 2017 - aprilie 2018 salariatul este pontat doar in concediu medical
    - contractul de munca inceteaza in aceeasi luna( cf decizie de pensionare de drept)
    - cf Codului MUncii ar trebui sa primesca banii pt Co neefectuat
    Am trecut suma de Co neefectuat in alte premii in WinMentor, iar pe statul de plata luna 04/2018, imi retine CAS pentru concediu medical (115 lei) si impozit pentru suma de co neecuvenit, in d112 imi da eroare "E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratB4 (1)
    Contributie Individuala ASIGURARI SOCIALE - mod de calcul eronat
    eroare regula: S74.7: B4_8 (115) diferit de B4_8 calculat cf. regulii cas(808) +-5 "
    Va rog sa ma ajutati.
    Multumesc

  2. #12
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Avand in vedere ca acest contract este suspendat este nevoie sa procedati in felul urmator:



    1.Drepturi in natura/venituri asimilate. - Configurati ca fiind venit asimilat + asociere contributii -contractul fiind suspendat s-ar putea sa va genereze eroare D112 daca alegi CAM

    2. Conditii de salarizare (in functie de validarile declaratiilor lasi se va lasa sau nu CAM). - asociati Venitul asimilat creat la punctul 1

    3. Oferiti dreptul din Salarizare - Drepturi in natura/Venituri asimilate salariilor

    4. Platiti dreptul efectiv prin casa/banca (se va alege direct catre angajat)

    5. Deoarece sumele oferite prin aceasta metoda nu se regasesc in REST DE PLATA, s-ar putea ca acesta sa fie negativ deoarece pe recalcul se retin strict contributiile aferente sumelor oferite

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •