Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Posturi
    8

    Implicit acces in program dupa ultimul update - restart calc

    Buna,

    De vreo 4-5 ori mi-a facut asa : intru in program, mi se deschide fereastra care ma anunta despre noutatile introduse, ii bifez sa nu mi se mai afiseze la urmatoarea deschidere dar mi se deschide intotdeauna si la urmatoarele accesuri. apoi intru in alte programe care imi sunt necesare, reintru in Mentor si surpriza...mi-a aparut din nou fereastra si nu mai vrea sa se inchida. e interesant ca pot bifa DA si NU la raspunsul la intrebarea daca vreau sa mi se mai afiseze noutatile dar nu pot iesi, nici cu ESC nici prin "usita" aceea. si bineinteles ca ii dau ctrl+alt+del si restartez calculatorul...

    Se poate ceva sa nu se mai intample asta?

    Multumesc.

    Am atasat poza.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Acea fereastra v-o deschide din X:\WinMent\VERINFO\VersNo; schimbati-i numele directorului cu versiunea curenta pentru a nu-l mai gasi si afisa.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Drobeta Turnu Severin
    Posturi
    22

    Implicit

    Am patit si eu acest lucru. Problema apare din cauza faptului ca in folderul x:\WinMent\Verinfo\3200xxxxx (unde xxxxx este versiunea de Mentor instalata in acest moment - in cazul dvs. 70910) probabil aveti doua fisiere cu acelasi nume Instruct.html. Mie imi aparea unul scris cu litere mici si unul cu litere mari. Stergeti unul din ele si problema dispare.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •