Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2010
    Posturi
    3

    Implicit Ultima versiune (643.05) nu calculeaza contributiile sociale

    Am instalat versiunea 643.05 care nu imi calculeaza salariile cum trebuie. Contributiile la salarii (CAS, somaj, CASS) nu sunt calculate (venitul brut este egal cu venitul net inainte de impozitare). Un ajutor va rog.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Daca cititi documentul cu modificarile asociate versiunii veti vedea ca trebuiesc asociate toate contributiile salariatilor, altfel nu se retine nici o contributie. Deci ele nu mai vin implicit pe toate contractele, ci mergeti si le asociati la fiecare angajat in conditii de salarizare pe pagina a 3-a contributii- Completez automat (sau cu plusul verde care vreti sa se retina) sau puteti completa la toti odata de pe view-ul mare al conditiilor de salarizare, cu click dreapta - contributii. Toate aceste lucruri sunt explicate in documentatie.
    Georgiana T.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2010
    Posturi
    11

    Implicit

    Am un angajat cu venitul brut > 10110 lei. Contributiile sunt calculate corect (limitate la 10110 pentru cas angajat) in schimb venitul baza calcul pentru impozit nu este corect, adica din venitul brut a fost scazut cas angajat fara sa se tina cont de plafonul maxim(desi in fluturas este trecuta suma corecta la total contributii, cateva randuri mai jos la venit net valoarea este incorecta). Astfel impozitul de virat si restul de plata nu sunt calculate corect. Am gresit eu undeva?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Va recomand sa luati o alta versiune care rezolva aceasta problema de pe ftp2:/clienti/__MENTOR_Kit_Test/versiunea_643.11 SALARII 2011/

  5. #5
    Data inscrierii
    October 2010
    Posturi
    11

    Implicit

    Poate cineva sa-mi trimita varianta 643.11 ? Eu nu pot sa intru de pe calc meu de la servici pe ftp2.winmentor. Multumesc.

  6. #6
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    Vorbiti cu omul care se ocupa cu infrastructura IT in compania unde lucrati, si spuneti-i ca, pentru a va face meseria, aveti nevoie sa puteti accesa o serie de site-uri, printre care cel al ministerului de finante, etc, dar si ftp-ul winmentor...
    Dimensiunea unui kit de instalare al majoritatii programelor (nu doar WinMENTOR), este mult prea mare pentru ca cineva sa o poata atasa la un mesaj aici pe forum... plus ca acest lucru ar fi anormal...
    in prezent, versiunea oficiala este 643.15, care o gasiti pe site... succes.
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •