Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    28

    Implicit regularizari valuta parteneri - sold eronat

    Buna! Am o problema, de care nu m-am batut pana acum. Avand parteneri straini, fac regularizarea soldului lunar, neintampinand probleme pana acum. Acum imi apare ca soldul regularizat este eronat, dandu-mi o diferenta, desi facand calculul nu pare a fi eronat, ceea ce imi apare si la inchiderea lunii, anuntandu-ma ca soldul regularizat este eronat. Poate ma ajuta cineva cu un sfat. Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit Regularizare valuta parteneri

    Mesajul de la regularizare valuta parteneri atentioneaza ca a fost o incoerenta in baza de date din cauza unor legaturi piedute sau necorelari intre obligatiile de plata si documentele de decontare aferente.
    Aceste probleme nu afecteaza inregistrarile contabile, ci doar valoarea soldului partenerului vizibila in lista Solduri parteneri.
    Corectarea acestor diferente se poate face manual in luna in care au aparut sau prin regularizare valuta, mesajul generat neafectand in nici un fel inregistrarile contabile.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    28

    Implicit

    Multumesc, o sa verific daca gasesc ceva necorelari, totusi e bine ca nu afecteaza inregistrarile contabile.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    5

    Implicit

    si cum faceti voi regularizarea ca mie imi apare mesajul: ARTICOL CONTABIL, nu stiu sablon pt determinare NC si jurnal, atentie mare! nu pot prelua inreg contabile.

  5. #5
    Data inscrierii
    November 2013
    Posturi
    128

    Implicit

    Citat Original a fost postat de bianico Vezi Post
    si cum faceti voi regularizarea ca mie imi apare mesajul: ARTICOL CONTABIL, nu stiu sablon pt determinare NC si jurnal, atentie mare! nu pot prelua inreg contabile.
    Mergeti in Date/Contabile/Sabloane inregistrari contabile. Sa apara la Regularizari VALUTA si notele 411* = 765*, 665* = 411*, 401*=765*, 665* = 401*, 404... etc. Sau puneti o inregistrare * = *

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •