Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2010
    Posturi
    21

    Implicit Instalare Versiune Noua

    Buna ziua ,
    Am instalat si actualizat ultima versiune. Cand incerc sa rulez programul pentru a lucra a-mi apare tot versiunea veche si o gramada de avertizari care se finalizeaza cu alegerea unui fisier sursa . Va rog o sugestie , undeva am gresit ceva si nu stiu unde .......
    Multumesc ,

  2. #2
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Probabil ati instalat pe alta partitie (de ex, in loc de C, ati pus pe D). Reinstalati pe partitia corecta. Ar fi bine sa ramana programul instalat pe o singura partitie, iar de pe cealalta sa-l stergeti.
    Dar inainte, nu uitati sa salvati baza de date pe un cd, dvd, usb, etc

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Daca lucrati in retea, trebuie sa actualizati si mentor.exe peste tot unde exista cu cel nou, de pe server. Suprascrieti-l. Mesajele de eroare de care spuneti se refera la diferenta de versiune intre mentor.exe rulat si versiunea actuala a bazei de date.

  4. #4
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    14

    Implicit

    Buna ziua!
    Am mentor varianta in retea pe un server extern si am instalat astazi ultima versiune de program. Acum cand vreau sa intru in program nu o mai pot face multi user. Primesc mesaj de eroare si ca fisierul este deschis de celalat utilizator. A mai intalnit cineva acesta situatie? Ce am facut gresit? Mesajul e cel de mai jos:

    Exception EDBEEngibeError. in module MENTOR.EXE
    at. 000BB3C2
    Directory is locked
    File is loked.
    Ultima oara editat deteofilia; 29 June 2015 la 17:55

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Pare a fi ceva din drepturi. Daca pe server nu s-a schimbat nimic, verificati pe calculatorul local drepturile pe care le are mentor.exe: fie DEP, fie antivirus.

  6. #6
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    14

    Implicit

    Pe server am instalat versiunea noua pe C intr-un singur loc. Trebuie si in fiserele de user?

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Daca lucrati remote copiati mentor.xe in fisierul fiecarui user; iar daca lucrati in retea trebuie sa copiati executabilul pe calculatorul fiecarui user.

  8. #8
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    - pune executabilul in toate folderele unde exista si acuma (cel general si cel al fiecarui utilizator in parte)
    - verifica dep( data execution prevention) ca sa existe atat pentru executabilul din folderul winmentor cat si cel al fiecarui utilizator ca am patit ca la anumite actualizari sa nu mai fie vada executabilele in dep.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •