Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    May 2013
    Posturi
    6

    Question Instalare firma noua

    Buna ziua!

    Am salvarea unei firme pe stick, si as dori sa o instalez pe calculatorul meu unde am deja WinMentorul. Inainte contabilitatea a fost tinuta tot in WinMentor. Imi puteti spune va rog frumos cum pot face sa copiez salvarea aceasta, care contin istoric din 2008 pana in 2013, la mine in calculator?

    Multumesc anticipat.

    O zi cat mai placuta!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Presupun ca aveti un tgz cu salvarea firmei. Acum, sunt doua metode, una e sa duceti in MSAVE salvarea si sa folositi executabilul de restaurare pe care il gasiti in versiunea curenta pe site.
    Eu personal folosesc varianta nr 2, adica imi creez in Data un director cu numele prescurtat al firmei, duc tot ceea ce este in tgz (atentie dezarhivati, si duceti lunile si toate fisierele de langa) si apoi in programul mentor dau adaugare firma noua si pun jos la denumire prescurtata exact denumirea pe care am pus-o directorului. Si mentorul vede singur firma, bineinteles o sa trebuiasca sa dati toate verificarile de structuri. Sper sa reusiti. Daca aveti nelamuriri intrebati.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Am salvarea datelor unei firme,pe care vreau sa o introduc in winmentor.Am procedat cum am citit aici,dar imi apare o eroare,cand dau reindexare:

    Exception EInvalidOperation in module MENTOR.EXE
    Index is out of date.
    Table:C:\Winment\Data\Firma\CfgTbl.DB
    si
    Exception EInvalidOperation in module MENTOR.EXE at 00068012
    Value must be between 1 and 2147483647

    Cum as putea rezolva problemele aparute?

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Inainte de a da Reindexari ati facut Verificare de structuri (Baza de date de lucru+ Luna cu date initiale)? Este suficient sa dati optiunea din urma, prin care vor fi creati inclusiv indecsii.

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Am dat verificare structuri .Intai am facut verificare structuri si dupa aia am dat reindexare.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •