Pagina 1 din 3 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 25

Thread: tichete de masa

  1. #1
    Data inscrierii
    January 2010
    Posturi
    23

    Implicit tichete de masa

    Buna
    Am o problema legata de tichetele de masa pe care le-am introdus in macheta drepturi in natura. Statul de plata este corect, se scade si impozitul pe tichete, dar nu apare nici o coloana cu drepturile acordate. Ca atare restul de plata este mai mic, insa nu exista nici o explicatie.
    Daca are cineva o solutie am rugamintea sa ma ajute si pe mine.
    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Puteti atasa statului de plata lista din Diverse > Drepturi in natura, pentru a explica diferenta.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Locatie
    Iasi
    Posturi
    127

    Implicit

    Sau, o solutie de moment ar fi sa faceti pe statul de plata o coloana calculata dupa cum urmeaza: Zile lucrate * 8,27. Este valabila doar pentru cazul in care salariatul primeste tichete de masa doar pentru zilele lucrate.

  4. #4
    Data inscrierii
    November 2009
    Locatie
    Piatra Neamt
    Posturi
    18

    Implicit

    Salut.
    Solutia cu Drepturi in natura pare mai buna, doar ca eu nu pot sa adaug salariatii in macheta. Selectez Drept/Suma, aleg Formatia si mai incolo nu pot face nimic. Am apasat pe Preluare beneficiari dar nu se intampla nimic.
    Aveti idee ce nu fac corect ?

    Multumesc anticipat.

    (am zis ca mai bine postez aici decat la probleme tehnice)

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Trebuie sa le atribuiti aceste drepturi intai din conditii salarizare. In casuta Conditii de salarizare apare in partea de jos pagina cu Sporuri/Retineri si o pagina cu Drepturi in natura. Daca selectati acolo, va aduce fara probleme salariatii.

  6. #6
    Data inscrierii
    November 2009
    Locatie
    Piatra Neamt
    Posturi
    18

    Implicit

    Multumesc frumos.
    Rezolvat, si functioneaza foarte bine.

    Spor la munca.

  7. #7
    Data inscrierii
    July 2010
    Posturi
    1

    Implicit Tichete de masa

    Exista vreo posibilitate de a evidentia valoarea tichetelor pe fluturas? Ea este inclusa in venitul baza de calcul pentru impozit dar as vrea ceva mai clar.

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    233

    Implicit

    Aceeasi intrebare am avut-o si eu la cei de la mentor, se pare ca se lucreaza la aceasta optiune. Se cauta o solutie mai ales pentru defalcarea bazei de impozitare si pastrarea deducerii pentru suma totala.

  9. #9
    Data inscrierii
    August 2010
    Posturi
    4

    Implicit

    Buna,

    Avand in vedere ca tichetele aferente lunii iulie le comand si le distribui salariatilor in luna august,toate inregistrarile in ceea ce priveste tichetele de masa,in ce luna se fac?
    Iulie sau august?
    Va rog frumos dati-mi un raspuns pentru ca trebuie sa fac statul pe luna iulie.

  10. #10
    Data inscrierii
    August 2010
    Posturi
    12

    Implicit

    Parerea mea este ca pentru luna iulie in cazul tau nu apar tichetele ,ele evidentiindu-se in statul de plata salarii august.
    Daca mai sunt si alte pareri...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •