Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    Data inscrierii
    July 2009
    Posturi
    4

    Implicit format import documente

    Buna ziua

    1.O sa implementam lucrul cu coduri de bare intr-un program alternativ Mentor-ului. Ma intereseaza care este formatul care este recunoscut de Mentor pentru import (avize de transfer, bon consum, facturi-formatul de txt).
    2.am gasit in Mentor un program de gestiune al facturilor scanate. A lucrat cineva sau stiti unde pot sa gasesc un HELP despre acest subiect ?

    Multumesc anticipat
    Sabin

  2. #2
    Data inscrierii
    September 2008
    Locatie
    ~ BV, sau @ BV ...
    Posturi
    417

    Implicit

    pt 1: structura fisierelor pentru importul datelor din alte aplicatii o gasiti pe site-ul producatorului...
    "ftp://ftp.winmentor.ro/WinMENTOR%20Documentatie/08_Structuri%20import%20din%20alte%20aplicatii/"
    Dar, DE CE NU "IMPLEMENTATI LUCRUL CU CODURI DE BARE" in WinMENTOR? Functioneaza foarte bine si are functii foarte utile... generare de coduri de bara, cu radacina, completarea facturilor de intrare prin scanarea produselor (care exista in nomenclator, desigur), vanzarea la casele de marcat prin scanare directa, inclusiv a codurilor provenite de la cantare (vi se pune automat cantitatea dictata de cantar, etc)... multe altele, nici nu imi trec acum prin cap toate... ce sens are sa va chinuiti cu 2 programe, iar apoi cu transfer date intre ele?

    pt 2: puteti scrie un pic unde anume "in Mentor" ati "gasit"? personal, nu am inteles la ce anume va referiti...
    Succes.
    Ultima oara editat deadi_ciobotaru; 29 April 2010 la 01:21 Motiv: greseli ortografiere...
    _____________________________
    Cu bine, Adi.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •